Робоча зустріч начальника відділу поліції з інспекторами праці.

 

Начальник Слов’янського відділу поліції ГУ НП в Донецькій області Альошин Сергій Анатолійович 15.08.2018 провів робочу зустріч з інспекторами праці Управління соціального захисту населення Слов’янської міської ради Ковальовою Оленою Федорівною та Короною Андрієм Володимировичем.

Олена Федорівна розповіла що з 1 січня 2017 року набули чинності зміни, внесені до ст.34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Ці зміни передбачають, що виконавчі органи міських рад міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад здійснюють на відповідних територіях повноваження Держпраці у сфері державного контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення.

З метою реалізації вищезазначених повноважень на базі Управління соціального захисту населення Слов’янської міської ради створено сектор контролю за додержанням законодавства про працю. Сектор розпочав свою роботу з травня поточного року. Проводиться широка інформаційно-роз’яснювальна робота серед суб’єктів господарювання та населення. Є конкретні результати роботи.

Легалізація зайнятості населення один із пріоритетних напрямків діяльності. Не оформлення належним чином трудових відносин, в решті-решт впливатиме і на якість життя мешканців громади міста, адже “тіньова” зайнятість не дає можливість місту повноцінно розвиватись і підтримувати реалізацію Програми економічного і соціального розвитку.

Ситуацію щодо виявлення фактів використання праці неоформлених працівників обговорили на зустрічі, в ході якої розроблена дорожня карта взаємодії правоохоронних органів та інспекторів праці.