Поради для захисту від коронавірусної інфекції

На початковій стадії коронавірус (COVID-19) має такі ж симптоми, що і інші гострі вірусні захворювання, визначити можуть тільки спеціальні тести. Найпоширенішими симптомами є головний біль, кашель, лихоманка та утруднення дихання, в деяких випадках – діарея. Новий штам коронавірусу може викликати тяжку форму пневмонії, в цьому його небезпека.

Важливе вчасне діагностування, тому у разі погіршення стану здоров’я потрібно одразу звернутися до лікаря. Не варто ризикувати власним здоров’ям та здоров’ям оточуючих.

Захворіти на коронавірус може будь-яка людина, що контактувала з хворим, вразливою групою є люди похилого віку та люди із хронічними хворобами і слабким імунітетом, вони більш схильні до розвитку важких захворювань. Зараз відомо, що вірус передається краплинним та контактним шляхами. Вірус не циркулює у повітрі та не здатний переміщатись на далекі відстані. Він є тільки в крапельках, які людина видихає під час кашлю чи чихання. Відстань між людьми в 1,5 – 2 метри, це вже фактор безпеки, тому заразитись неможливо навіть від інфікованої людини, якщо Ви знаходитесь на відстані від нього. Наразі переважає контактний шлях, коли вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей через руки або інші предмети (хустинку, рукавиці) після торкання до об’єктів (дверних ручок, поручнів), що забруднені інфекцією. За попередньою інформацією вірус може виживати на поверхнях лише протягом 3 годин. Прості дезінфікуючи засоби (вологе прибирання, провітрювання приміщень, протирання дверних ручок) можуть вбити вірус, унеможливлюючи зараження людей.

Щоб убезпечити себе від зараження необхідно виконувати такі нескладні вимоги:

  1. Ретельно і часто мийте руки з милом чи обробляйте їх антисептиком, це обов’язкова процедура, якщо руки видимо забруднені, після приходу з вулиці, перед прийомом їжі, після відвідування туалету. Особливу увагу приділіть нігтям (там накопичується найбільше бруду).
  2. Уникайте великого скупчення людей.
  3. У разі погіршення стану здоров’я – залишайтесь вдома і обов’язково зверніться до сімейного лікаря.
  4. Використовуйте захисну маску: обов’язково – якщо захворіли і маєте респіраторні симптоми (кашель, нежить), якщо перебуваєте у місцях великого скупчення людей – з метою додаткового захисту.

Використовуйте маску правильно: вона має закривати ніс і рот; має щільно прилягати без відступів по краях; заміняйте маску, щойно вона стала вологою; не чіпайте зовнішню частину маски руками; заміняйте маску що чотири години; не використовуйте маску повторно.

Відповідальне ставлення працівників до власного здоров’я та здоров’я оточуючих допоможе запобігти захворюванню на гострі вірусні інфекції.

Важливо! Пам’ятайте про необхідність додержання цих правил, тому що легше убезпечити себе від інфекції чим потім лікуватися.
Ulti Clocks content

Зворотній зв'язок

Телефони Поштова адреса

  Convert1

Активні користувачі

На даний момент 17 гостей на сайті
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

Кнопка УПСЗН

 Додай нашу кнопку на свій ресурс!