Про роботу сектору контролю за додержанням законодавства про працю відділу з питань праці та соціально-трудових відносин Управління соціального захисту населення Слов'янської міської ради.

З 01.01.2017 до відання виконавчих органів міських рад міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад віднесені повноваження зі здійснення на відповідних територіях контролю за додержанням законодавства про працю і зайнятість населення в порядку, встановленому законодавством, а також повноваження з накладення штрафів за порушення законодавства про працю і зайнятість населення в порядку, встановленому законодавством (ч.3 ст.34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.97. №280/97-ВР).

Рішенням Слов’янської міської ради 28.02.2018 затверджено Положення про Управління соціального захисту населення Слов’янської міської ради в новій редакції, яким передбачено повноваження щодо здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю. У відділі з питань праці та соціально-трудових відносин створено сектор контролю за додержанням законодавства про працю зі штатними одиницями: завідувач сектору, інспектор праці та головний спеціаліст, інспектор праці.

В липні поточного року інспекторами праці проведена:

✓ Інформаційно-роз'яснювальна робота

Підготовлена пам'ятка до відома суб'єктів господарювання щодо реалізації делегованих повноважень у сфері державного контролю за додержанням законодавства про працю;

Проведена інформаційно – роз’яснювальна робота серед суб’єктів господарювання з виходом на місця. За результатами співбесіди 37 особи легалізовано - укладено трудові договори, або відкрито підприємницьку діяльність, про що свідчать отримані підтверджуючі документи щодо легалізації зайнятості, які надійшли до інспекторів праці. Робота в даному напрямку триває.

✓ Брали участь у засіданні робочої групи

20.07.2018 відбулось чергове засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення (далі – робоча група). Заслухано 13 суб’єктів господарювання. Інформацію про роботу робочої групи розміщено на офіційному сайті Управління соціального захисту населення Слов’янської міської ради.