Звіт про проведену роботу сектору контролю за додержанням законодавства про працю

Спеціалістами сектору контролю за додержанням законодавства про працю особлива увага приділяється проведенню превентивних заходів та роз’яснювальної роботи, направленої на легалізацію зайнятості населення та попередження порушень законодавства про працю.

У вересні поточного року проведено 93 відвідування фізичних осіб – підприємців у м. Слов’янську.

Під час відвідувань інспектори праці роз’яснили роботодавцям вимоги законодавства про працю в частині оформлення трудових відносин та своєчасної виплати заробітної плати. Крім того, фізичних осіб –  підприємців поінформовано про відповідальність за фактичний допуск працівника до роботи без укладення з ним трудового договору, оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплату заробітної плати без нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків.

Всього з липня поточного року спеціалістами сектору контролю за додержанням законодавства про працю здійснено 321 відвідування суб’єктів господарювання з метою проведення превентивних заходів з питань легалізації найманої праці. За результатами проведеної роботи 118 працівників уклали трудові договори з роботодавцями та 23 осіби зареєструвались фізичними особами-підприємцями, про що свідчать отримані підтверджуючі документи щодо легалізації зайнятості, які надійшли до інспекторів праці. Робота в даному напрямку триває..

Інспектора праці беруть участь у роботі:

  • робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення (20.09.2018, заслухано 16 спд);
  • комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, забезпечення податкових та інших бюджетних надходжень, страхових внесків до  Пенсійного фонду та запобігання неплатоспроможності (06 та 27 вересня поточного року, заслухано 23 спд);
  • міжвідомчої групи з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати (13.09.2018).

З метою популяризації офіційної зайнятості населення та мінімізації ризиків використання праці неоформлених осіб 25.09.2018 проведено сумісний захід інформаційно-роз’яснювальної роботи з виходом на місця під головуванням інспекторів Держпраці Донецької області за участі фахівців Державної фіскальної служби, Пенсійного фонду та місцевих ЗМІ. Відеоролик цього заходу має високу популярність, про що свідчить понад 22 тисячі переглядів.

В програмі «Гість в студії» місцевого телеканалу САТ ПЛЮС обговорювались питання легалізації зайнятості в місті та повноваження інспекторів праці.

Про інформаційно-роз’яснювальну роботу інспекторів праці Управління соціального захисту населення  Слов’янської міської ради 26.09.2018 Обласний телеканал «UA: Донбас» відзняв відеоролик, який транслювався в програмі « Події».

З метою виконання Протоколу наради від 17.09.2018 № 04-14-9/14 розміщена соціальна реклама та тему легалізації зайнятості населення на офіційних сайтах:

- Управління соціального захисту населення Слов’янської міської ради;

- Слов’янської міської ради;

- Інтернет ресурсу «Деловой Славянск», «Карачун», «Slavgorod»

Розміщена соціальна реклама на тему легалізації зайнятості населення у громадському транспорті міста.

Через радіорубку транслюється звернення до роботодавців та працівників щодо дотримання законодавства про працю на центральному ринку міста.

Спеціалісти Управління соціального захисту населення  виступили з доповіддю про легалізацію зайнятості на економічному Форумі, який відбувся у місті Слов’янську 27 вересня поточного року.