Щодо здійснення заходів з детінізації відносин у сфері зайнятості населення


Асоціація міст України звертається до голів громад здійснити заходи з детінізації відносин у сфері зайнятості населення.

Кабінет Міністрів України 05.09.2018 затвердив розпорядження № 649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення». Відповідно до цього розпорядження Держпраці, ДФС, Пенсійному Фонду, Національній поліції, іншим ЦОВВ за участю органів місцевого самоврядування доручено провести:

- починаючи з 05.10.2018 в установленому порядку комплексні заходи, спрямовані на детінізацію зайнятості та доходів населення;

- до 05.10.2018 інформаційно-роз’яснювальну кампанію про заплановані заходи та неприпустимість допуску до роботи найманих працівників без оформлення з ними трудових відносин.

У Державній службі України з питань праці 13.09.2018 відбулась нарада за участі Асоціації міст України з питань реалізації вищезазначеного розпорядження. За результатами наради Держпраці звернулась до Асоціації з проханням поширити серед ОМС відповідну інформацію.

Асоціація міст України просить сільських, селищних, міських голів:

- провести інформаційну кампанію серед суб’єктів господарювання щодо переваг офіційного працевлаштування та негативних наслідків у разі використання праці без оформлення трудових договорів;

- включити до кваліфікаційних критеріїв публічних закупівель робіт та послуг вимоги щодо обов’язкового оформлення суб’єктами господарювання трудових відносин з працівниками, залученими до виконання робіт чи надання послуг, що здійснюється за рахунок бюджетних коштів.