Звіт про проведену роботу
сектору контролю за додержанням законодавства про працю

Спеціалістами сектору контролю за додержанням законодавства про працю особлива увага приділяється проведенню превентивних заходів та роз’яснювальної роботи, направленої на легалізацію зайнятості населення та попередження порушень законодавства про працю.
В листопаді поточного року проведено 70 відвідувань фізичних осіб – підприємців у м. Слов’янську.

Під час відвідувань інспектори праці роз’яснили вимоги законодавства про працю в частині оформлення трудових відносин та своєчасної виплати заробітної плати. Крім того, фізичних осіб – підприємців поінформовано про відповідальність за фактичний допуск працівника до роботи без укладення з ним трудового договору, оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплату заробітної плати без нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків.

Підготовлена пам’ятка до відома суб’єктів господарювання щодо реалізації делегованих повноважень у сфері державного контролю за додержанням законодавства про працю.

За результатами співбесіди 16 осіб легалізовано–укладено трудові договори, або відкрито підприємницьку діяльність, про що свідчать отримані підтверджуючі документи щодо легалізації зайнятості, які надійшли до інспекторів праці у листопаді поточного року;

З метою проведення комплексних заходів спрямованих на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин направлено листи до Головного управління Держпраці у Київській області та Головного управління Держпраці у Харківській області.

Всього з початку року легалізовано 231 особу.

Розміщена соціальна реклама на тему легалізації зайнятості населення на офіційних сайтах:

-         Управління соціального захисту населення Слов’янської міської ради;

-         Слов’янської міської ради;

Розміщена соціальна реклама на тему легалізації зайнятості населення у громадському транспорті, бігборді та відеоборді міста.

Через радіорубку транслюється звернення до роботодавців та працівників щодо дотримання законодавства про працю на центральному ринку міста.

Інспектора праці брали участь у роботі:

  • робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення (заслухано 17 суб’єктів господарювання);
  • комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, забезпечення податкових та інших бюджетних надходжень, страхових внесків до  Пенсійного фонду та запобігання неплатоспроможності ( заслухано 21 суб’єкт господарювання);
  • міжвідомчої групи з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.
  • у семінарі на тему «Легалізація зайнятості. Проблеми. Можливості вирішення», який відбувся у Слов’янському міському центрі зайнятості  21.11.2018.

Продовжується робота щодо складання дислокації об’єктів сфери торгівлі та надання послуг. Проводиться інвентаризація робочих місць.

Інспектори праці до участі в проведенні заходу контролю за додержанням законодавства про працю не залучалися.