Тривають превентивні заходи щодо запобігання нелегальної зайнятості.

Управлінням соціального захисту населення Слов’янської міської ради (далі - Управління) особлива увага приділяється проведенню превентивних заходів, направлених на легалізацію зайнятості населення та попередження порушень законодавства про працю.

5 лютого 2019 року в рамках проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи за ініціативи інспекторів праці Управління у торговельно-розважальному центрі «Талер» відбулась ділова зустріч з колективом ТОВ «Новий національний стандарт» .

Під час проведення роз’яснювальних заходів інспектори праці поінформували роботодавця про вимоги трудового законодавства щодо належного оформлення трудових відносин з працівниками та відповідальність за фактичний допуск працівника до роботи без укладення з ним трудового договору, оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час та виплату заробітної плати без нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків.

Інспектори праці звернули увагу, що за одного найманого працівника, допущеного до роботи без належного оформлення трудових відносин, передбачено штраф у розмірі 30 мінімальних заробітних плат.

З початку року інспекторами праці Управління проведено 52 превентивні заходи з питань легалізації найманої праці. Завдяки цім заходам, а також спільній роботі Державної фіскальної служби та Пенсійного фонду України у січні 2019 року легалізовано 51 особу.