Допомога на дітей одиноким матерям призначається за новим порядком

Кабінетом Міністрів України 22 липня 2020 прийнято постанову № 632 “Деякі питання виплати державної соціальної допомоги”, якою внесені зміни до Порядку призначення і виплати державної допомоги на дітей одиноким матерям.

Державна допомога на дітей одиноким матерям, одиноким усиновлювачам, матерям (батькам) у разі смерті одного з батьків, які мають дітей віком до 18 років (якщо діти навчаються за денною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, до закінчення такими дітьми закладів освіти, але не довше ніж до досягнення ними 23 років), надається в розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

Попередні шість місяців становлять два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням допомоги на дітей одиноким матерям

Приклад:

1) особа звертається за призначенням допомоги у липні 2020 та зобов’язана надати доходи за період з 01 жовтня 2019 по 31 березня 2020.

Допомога на дітей одиноким матерям призначається на кожну дитину.

2) особа звертається за призначенням допомоги у серпні 2020 та зобов’язана надати доходи за період з 01 січня 2020 по 30 червня 2020.

 

Допомога не призначається, якщо:

1) у складі сім’ї є працездатні особи, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи, та:

- не працювали

- не проходили військову службу

- не займалися підприємницькою діяльністю чи професійною незалежною діяльністю

- не здобували освіту за денною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти

- не були зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні або як такі, що шукають роботу

сумарно протягом більше ніж три місяці у періоді, за який враховується дохід.

2)особи, які входять до складу сім’ї, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням допомоги на дітей одиноким матерям, здійснили купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатили (одноразово) будь-які послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних згідно із соціальною нормою житла та соціальними нормативами житлово-комунального обслуговування) на суму, яка на дату купівлі, оплати перевищує 50 тис. гривень;

3) у власності сім’ї є друга квартира (будинок);

4) у власності сім’ї є більше ніж один автомобіль, транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації, з дати випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа).

 

Якщо непрацююча працездатна особа перебуває на обліку в центрі зайнятості як безробітна або така, що шукає роботу більше ніж дванадцять місяців станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, та в шестимісячному періоді отримання допомоги на дітей одиноким матерям не працевлаштувалася, розмір такої допомоги при наступному зверненні за її призначенням зменшується на 50 відсотків, на наступний період зменшується на 75 відсотків. Така допомога при наступному зверненні призначається не раніше ніж через шість місяців після завершення її виплати.

Виплата призначеної допомоги припиняється якщо реєстрацію особи (включеної до складу малозабезпеченої сім’ї) як безробітної припинено.

 

Для призначення допомоги на дітей одиноким матерям подаються такі документи:

- заява про призначення допомоги;

- декларація про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги;

- довідка про доходи - у разі зазначення в декларації доходів, інформація про які відсутня в ДПС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування тощо та згідно до законодавством не може бути отримана за відповідним запитом органу соціального захисту населення;

- витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження дитини, виданий відділом державної реєстрації актів цивільного стану із зазначенням підстави внесення відомостей про батька дитини до актового запису про народження дитини відповідно до абзацу першого частини першої статті 135 Сімейного кодексу України;

- копія свідоцтва про народження дитини.

Інформація про склад сім’ї заявника зазначається в декларації.

Ulti Clocks content

Зворотній зв'язок

Телефони Поштова адреса

  Convert1

Активні користувачі

На даний момент 10 гостей на сайті
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

Кнопка УПСЗН

 Додай нашу кнопку на свій ресурс!