До уваги одержувачів пільг на житлово-комунальні послуги, соціальної допомоги та житлових субсидій

    Кабінетом Міністрів України 29 березня 2021 року прийнято постанову № 277 «Про додаткові заходи щодо організації виплати і доставки пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України», якою запроваджується конкурсний механізм відбору надавачів послуг з виплати пенсій, грошової допомоги за місцем проживання одержувачів.

    Відповідно до постанови, до 1 вересня 2021 року Пенсійний фонд України проведе перший конкурс для відбору організацій, які здійснюватимуть виплату і доставку пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України. До проведення конкурсу АТ «Укрпошта» продовжить здійснювати виплату і доставку пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів.

      Постановою передбачено, що з 1 вересня 2021 року виплата грошової допомоги здійснюватиметься через поточні рахунки уповноважених банків для всіх одержувачів, крім:

  • осіб з інвалідністю І групи;
  • осіб, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування та потребують постійного стороннього догляду;
  • осіб, які досягли 80-річного віку;
  • одержувачів державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та допомоги на догляд.

    Особи з вищезазначених категорій отримуватимуть грошову допомогу за власним вибором: або через організацію, відібрану на конкурсі, або через обраний самостійно банк з числа уповноважених.

   Інші категорії громадян, які на сьогодні отримують виплати у відділеннях АТ «Укрпошта» або з доставкою додому листоношами, до 1 вересня 2021 року повинні обрати один з уповноважених банків, з переліку (що додається), для здійснення подальшої виплати грошової допомоги.

   У разі, якщо до визначеного терміну громадяни не зроблять вибір, виплата соціальної допомоги кожному з таких одержувачів з 1 вересня 2021 року здійснюватиметься через поточний рахунок в уповноваженому банку, який буде відкритий за зверненням органів соціального захисту, про що одержувача буде проінформовано. Громадяни можуть будь-коли змінити уповноважений банк за власним бажанням.

    При виникненні питань щодо надання житлової субсидії рекомендуємо звертатися за телефоном гарячої лінії 066-407-80-25, 066-851-37-07, 066-058-11-42

Уповноважені банки, через які має здійснюватися виплата грошової допомоги у 2021 році


з/п

Назва банку

1

ПАТ “Перший Український Міжнародний банк”

2

АБ “Укргазбанк”

3

АТ “Укрсиббанк”

4

АТ “АЛЬФА-БАНК”

5

ПАТ КБ “ПРИВАТБАНК”

6

ПАТ “Райффайзен Банк Аваль”

7

АТ “Ощадбанк