GOV.UA
Державні сайти України
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Навчання та робота: для ветеранів та їхніх родин

Стартувала нова програма

Ветерани, ветеранки, їхні близькі родичі, а також родини чинних військових можуть опанувати нову професію та стати професійними електромонтерами чи електромонтерками з обслуговування підстанцій.

Триває відбір заявок на участь у програмі з навчання та працевлаштування «Разом», який реалізує Національна енергетична компанія «Укренерго» спільно з Українським ветеранським фондом за підтримки Lobby X, Veteran Hub та The Israel Trauma Coalition (ITC).

Для участі в програмі не потрібно мати профільну освіту, знання з питань енергетики, досвіду роботи. Програма створена для людей, які не мають навичок та знань для побудови кар’єри в енергетичному секторі, проте бачать свої перспективи саме у цій галузі.

ДО УВАГИ ВЕТЕРАНІВ ТА ВЕТЕРАНОК!

До Вашого відома надається інформація про проведення Всеукраїнських змагань з відбору кандидатів до складу національної збірної команди України для участі у міжнародних змаганнях «Ігри Нескорених 2025», які відбудуться з 31 травня по 02 червня 2024 року.

До участі запрошуються особи, які залучалися до забезпечення проведення антитерористичної операції, забезпечення здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, до здійснення заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України

До уваги осіб, потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС!

Управлінням соціального захисту населення Слов’янської міської військової адміністрації Краматорського району Донецької області, з метою виконання Закону України від 28.02.1991 № 796-XII «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» ( зі змінами та доповненнями), укладено договір із Товариством з обмеженою відповідальністю «ПОДОРОЖНИК ДОНЕЦЬК» для реалізації права осіб, постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС на безплатне придбання ліків за рецептами лікарів.

Особи, потерпілі внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1,2  або категорії 3 ( за наявності довідки, що підтверджує право на користування пільгами), які зареєстровані і фактично мешкають на території Слов’янської міської територіальної громади, мають можливість звернутися до ТОВ «Подорожник Донецьк» з рецептом лікаря для безоплатного відпуску ліків за адресами :   

  • м.Слов'янськ, вул.Центральна,44 прим. 85;
  • м. Слов'янськ, вул. площа Привокзальна,15;
  • м. Слов'янськ, вул.Каспійська,2

Лист про гранти

 

          Управління соціального захисту населення Слов’янської міської військової адміністрації Краматорського району Донецької області повідомляє, що 06 березня 2024 року Український ветеранський фонд Міністерства у справах ветеранів України розпочав відбір заявок на програму фінансування ветеранського бізнесу “Варто почати власну справу”.

        Подавати заявки на фінансування проєктів можуть:

ветерани, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та члени сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, які зареєстровані як фізичні особи-підприємці;

дружина або чоловік ветерана, які зареєстровані як фізичні особи-підприємці, у разі, якщо проєкти спрямовані на реінтеграцію ветеранів до активного суспільного життя, забезпечення збереження та відновлення їх фізичного та психічного здоров’я;

юридичні особи, зареєстровані не пізніше ніж за рік до отримання фінансової підтримки, засновниками яких є ветерани, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та члени сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України.

Фінансування на започаткування чи розвиток власної справи становить від 500 тисяч до 1,5 мільйона гривень.

Строк приймання заявок до 19 березня 2024 року.

Більш детальна інформація розміщена за посиланням: https://veteranfund.com.ua/contests/varto-pochaty-vlasnu-spravu/.

 

В разі виникнення питань після подання заявки, запити необхідно надсилати на електронну скриньку:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. з обов’язковим зазначенням теми листа “Конкурс Проєктів “Варто почати власну справу” та номеру заявки.

Автошколи для осіб з інвалідністю

Це флагманський проєкт започаткований МВС України у межах загальнодержавної ініціативи "Без бар'єрів" Першої леді України Олени Зеленської.

Мета - створення зручної та якісної державної послуги навчання керування автомобілем та з отримання посвідчення водія на право керування транспортним засобом для людей з інвалідністю з порушеннями опорно-рухового апарату.

Автошколи для осіб з інвалідністю надають послуги з вивчення теорії та отримання практичних навичок водіння. Здавши теоретичний та практичний іспити, ви зможете отримати своє водійське посвідчення. А в разі потреби - перенавчитися або отримати навички керування автомобілем з ручним керуванням.

Наразі такі автошколи працюють і приймають охочих в шести регіонах України, а саме: в Київській Дніпропетровській, Кіровоградській, Львівській, Одеській та Хмельницькій областях.

📌Деталі на сайті👉 https://driveability.mvs.gov.ua/

Реабілітація ветеранів, які втратили зір

Управління соціального захисту населення Слов’янської міської військової адміністрації Краматорського району Донецької області повідомляє, що міжнародним благодійним фондом «Альянс громадського здоров’я» (далі - благодійний фонд) реалізується проєкт «Точка дотику». Метою проекту є соціальна адаптація та формування навичок, необхідних для повсякденного життя ветеранів, які тотально втратили зір.

До уваги внутрішньо переміщених осіб
 

У 2024 році в Слов’янську відбулося перше засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення .

Іоанн РОСТОВ провів перше засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення у 2024 році.

Про Співпрацю з БФ «Право на захист» у 2024 році та результати роботи у 2023 році доповів

 ЦАРИЦЕНКО Андрій –експерт з регіональної координації БФ «Право на захист»

ДО ВІДОМА!

Постановою Кабінету Міністрів України від 04 серпня 2023 року № 812 затверджено Типове положення про Раду з питань внутрішньо переміщених осіб.

Благодійна організація «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «ПРАВО НА ЗАХИСТ» – українська неурядова гуманітарна правозахисна організація, діяльність якої спрямована на забезпечення захисту і дотримання прав осіб без громадянства, біженців, внутрішньо та зовнішньо переміщених осіб та осіб, що постраждали від війни, а також подолання наслідків вимушених переміщень, міграцій, війни, збройних конфліктів, стихійних лих та катастроф. Також активно займається захистом прав дітей, постраждалих внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України.

Метою проведення є ефективне та результативне дослідження, яке покликане виявити нагальні потреби та довгострокові виклики для дітей, яким завдано фізичну шкоду здоров’ю внаслідок воєнних дій, збройних конфліктів, військової агресії Російської Федерації проти України.

У разі наявності зазначеного факту запрошуємо пройти опитування за посиланням: https://cutt.ly/gws55ExZ (посилання на гугл-форму також доступне за QR-кодом).

ДО УВАГИ ЗАХИСНИКІВ І ЗАХИСНИЦЬ УКРАЇНИ!

У місті Славутичі Вишгородського району Київської області діє Соціально-психологічний центр, який на загальнодержавному рівні надає послуги ветеранам війни, учасникам бойових дій та членам їх сімей.

Основні види послуг, що надаються установою:

- правові: консультації юрисконсульта (в режимах офлайн і онлайн): допомога в оформленні запитів, звернень, заяв і т. інше;

- соціальні: майстер-класи, семінари, виставки, зустрічі з фахівцями тощо;

- психологічні: консультації психолога (в режимах офлайн і онлайн); тренінги з формування навичок першої допомоги у кризовій ситуації, профілактики девіантної поведінки та суїцидів, шляхів набуття стійкості в ситуації життєвої втрати та інших кризових подій, попередження домашнього насильства; групи підтримки для членів сімей ветеранів, бійців ЗСУ і тероборони, членів сімей загиблих бійців;

Запрошуємо мешканців Слов’янської міської територіальної громади прийняти участь в Всеукраїнському анкетуванні.

В період з 18 грудня по 18 січня 2024 проводиться Всеукраїнське опитування населення,  у тому числі внутрішньо переміщених осіб, ветеранів війни та членів їх сімей починаючі з 18 років до оздоровчої рухової активності та спорту.

Анкетування провадиться на платформі  https://survey.sportforall.gov.ua

ЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ КООРДИНАЦІЙНОГО ЦЕНТРУ ПІДТРИМКИ ЦИВІЛЬНОГО НАСЕЛЕННЯ

При Слов’янській міській військовій адміністрації 28 грудня поточного року відбулося чергове засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення.

Засідання відкрив  голова Координаційного центру підтримки цивільного населення  Іоанн РОСТОВ.

Засідання Ради ВПО

За підтримкою Управління соціального захисту населення  Слов’янської міської військової адміністрації 15 грудня поточного року відбулося чергове засідання Ради ВПО. Голова Ради ВПО Світлана ТАРАСЕНКО розповіла присутнім о загальній ситуації з ВПО, проговорили план роботи на наступний 2024 рік.

ЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ КООРДИНАЦІЙНОГО ЦЕНТРУ ПІДТРИМКИ ЦИВІЛЬНОГО НАСЕЛЕННЯ

При Слов’янській міській військовій адміністрації 30 листопада поточного року відбулося чергове засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення

Засідання відкрила заступник голови Координаційного центру підтримки цивільного населення  Олена АЛЬОХІНА. На порядок денний винесено три питання.

РОБОЧА ЗУСТРІЧ З КЕРІВНИМ СКЛАДОМ РАДИ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ

Начальник Управління соціального захисту населення Слов’янської міської військової адміністрації Олена АЛЬОХІНА 30 листопада провела робочу зустріч з керівним складом Ради ВПО при Слов’янській міській військовій адміністрації. Обговорено низку організаційних питань щодо комунікації та співпраці між Радою ВПО та Управлінням соціального захисту населення. Для здійснення моніторингу підтримки внутрішньо переміщених осіб з метою координації надання допомоги запропоновано розробити зручну форму опитування внутрішньо переміщених осіб. До роботи будуть залучені працівники Управління соціального захисту населення та члени Ради ВПО .