GOV.UA
Державні сайти України
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Чергове засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення при Слов’янській міській військовій адміністрації відбулося  31 серпня.

На Порядок денний винесено 6 питань, а саме:

  1. Аналіз моніторингу звернень постраждалого населення за серпень місяць;
  2. Про впровадження всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?»;

Зустріч з представниками Благодійного фонду «Право на захист»

 

Начальник Управління соціального захисту населення Слов’янської міської військової адміністрації Олена АЛЬОХІНА провела 16.08.2023 робочу зустріч з представниками Благодійного фонду «Право на захист».

Благодійний фонд «Право на захист» є одним із лідерів правозахисного руху в Україні, має потужні позиції у сферs захисту прав ВПО.

Щороку команда Фонду надає допомогу тисячам людей по всій  Україні, захищає права внутрішньо переміщених осіб, біженців та осіб без громадянства. За кожною з унікальних історій та за кожним успіхом криється робота професіоналів своєї справи. БФ «Право на захист» об’єднує досвідчених юристів та адвокатів, проектних менеджерів.

Шановні ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНІ ОСОБИ, що проживають на території Слов’янської територіальної громади!

На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 04.08.2023 № 812 «Про затвердження Типового положення про Раду з питань внутрішньо переміщених осіб» , з метою створення на території Слов’янської територіальної громади  Ради з питань внутрішньо переміщених осіб оголошується відбір до членів Ради.

В Слов’янській територіальній громад 27.07.2023 року і відбулося чергове засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення при Слов’янській міській військовій адміністрації.

Перше засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення при Слов’янській міській військовій адміністрації.

30 червня відбулося перше засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення при Слов’янській міській військовій адміністрації. Очолив Координаційний центр підтримки цивільного населення  Іоанн Ростов - заступник начальника Слов’янської міської військової адміністрації.

Координаційний центр є консультативно-дорадчим органом, до складу якого входять керівники структурних підрозділів Слов’янської військової адміністрації.

Зміни у порядку призначення виплат для ВПО

11 липня Уряд прийняв постанову «Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб», яка вносить зміни до порядку призначення виплат на проживання для ВПО.

Зокрема, Уряд визначив, що для всіх ВПО, які зараз отримують допомогу, з 1 серпня 2023 року буде автоматично продовжено виплату ще на пів року, тобто до кінця січня 2024 року.

Допомога продовжується для всіх українців, які проживають в Україні і мають статус ВПО у розмірах для осіб з інвалідністю та дітей – 3 тис. грн та для інших осіб – 2 тис. грн.

Щодо фінансовї підтримки

Управління соціального захисту населення Слов’янської міської військової адміністрації Краматорського району Донецької області,  з   метою   реалізації  права   ветеранами війни, які проживають у Донецькій області, на отримання фінансової підтримки власного бізнесу, повідомляє:

Український ветеранський фонд надаватиме фінансування бізнесу ветеранів, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України на конкурсній основі.

Оздоровлення та відпочинок дітей     

Оздоровлення та відпочинок дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, та дітей, які виховуються в сім’ях з дітьми у 2023 році здійснюється відповідно до Порядку  використання у 2023 році коштів міського бюджету на відшкодування вартості путівки до дитячого закладу оздоровлення та відпочинку для оздоровлення або відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, та дітей, які виховуються в сім’ях з дітьми, у тому числі тих, які зареєстровані/задекларовані на території Слов’янської міської територіальної громади та перемістились (евакуювались) за її межі (далі – Порядок),  затвердженого розпорядженням  начальника Слов’янської міської військової адміністрації від  15.06.2023   № 516.

В Управлінні соціального захисту населення Слов’янської міської  військової адміністрації 06 червня поточного року о 10-00 годині  відбулась спільна зустріч з представниками національної поліції Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області, ДСНС, Служби у справах дітей та відділу освіти Слов’янської міської військової адміністрації. Зустріч присвячена узгодженню спільних дій по організації  превентивних заходів під час літнього відпочинку та оздоровлення дітей.

       Уряд ухвалив альтернативні способи виплати пенсій та грошових допомог під час воєнного стану на випадок збоїв у роботі тої чи іншої банківської установи, а також для переміщених осіб, які отримують пенсію через поштового оператора. Вони дозволять забезпечити безперебійність у здійсненні виплат пенсій та соціальних допомог.

  1. Якщо певний уповноважений банк не зможе здійснювати виплату пенсій та грошових допомог, то люди зможуть отримати належні їм виплати у будь-якому відділенні АТ "Ощадбанку" як грошовий переказ без відкриття рахунку.

      Цей механізм за потреби запрацює автоматично, людині для отримання пенсії або допомоги необхідно буде звернутись до будь-якого відділення АТ «Ощадбанк» з паспортом та довідкою про присвоєння РНОКПП (індивідуального податкового номера).

  1. Якщо Ви отримували пенсії та субсидії через Укрпошту, та не виїжджали і перебуваєте на своєму постійному місці проживання – очікуйте свою пенсію, соціальну виплату або субсидію вдома. Її можна буде також забрати у відділенні, згідно зі звичайним графіком виплат.

        Управління соціального захисту населення вживає всіх можливих заходів, спрямованих на вирішення проблем, пов’язаних із соціальним захистом внутрішньо переміщених осіб, зокрема відновлення та оформлення усіх соціальних виплат, на які має право внутрішньо переміщена особа, відповідно до законодавства України.

На обліку в Управлінні соціального захисту населення Слов’янської міської ВЦА року перебуває 40940 внутрішньо переміщених осіб, які у повному обсязі отримують адміністративні послуги соціального характеру.

При необхідності, надається інформація щодо нужденності внутрішньо переміщених осіб до інших організацій

           На сайті Управління в розділі «соціальний захист внутрішньо переміщених осіб» можна ознайомитись з порядком отримання довідки про взяття на облік та призначення щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг .

На теперішній час таку допомогу одержують понад 4000 сімей.

У період карантину виплата раніше призначеної допомоги подовжується автоматично, без особистого звернення одержувачів.  

Звертаємо увагу внутрішньо переміщених осіб, які
мешкають у м.Святогірську

          У зв’язку із змінами у територіальному устрої та створенням Святогірської міської територіальної громади внутрішньо переміщеним особам необхідно стати на облік в органі соціального захисту населення Святогірської громади та одержати нову довідку. У разі неодержання нової довідки, після закінчення карантину виплату допомоги буде припинено.

Увага! Важлива інформація 

   Отримано фінансування для виплати щомісячної адресної допомоги ВПО для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг

    Виплата розпочнеться з 17 лютого 2022 року

До уваги отримувачів житлової субсидії

     У зв’язку із відміною у січні 2022 року «червоного» рівня епідемічної небезпеки для Донецької області, Управлінням здійснено розрахунок розміру житлових без збільшення на 50 відсотків нормативів споживання комунальних послуг (газо-, водо-, електропостачання), у межах соціальних стандартів (наведено у таблиці). 

ЖИТЕЛІ  ТИМЧАСОВО  ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЙ  МОЖУТЬ  ОТРИМАТИ  «ПАКУНОК  МАЛЮКА»  АБО  ГРОШОВУ  КОМПЕНСАЦІЮ ЙОГО  ВАРТОСТІ

     Згідно змін до Постанови КМУ від 25 листопада 2020р. №1180 «Деякі питання надання при народжені дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» та до Постанови КМУ від 29 липня 2020р. №744 «Деякі питання реалізації пілотного проекту з монетизації одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка»»

Увага! Важлива інформація!

      Управлінням соціального захисту населення Слов’янської міської ВЦА отримано фінансування для виплати всіх видів державної соціальної допомоги.

     З 18 січня 2022року розпочато виплату державної соціальної допомоги сім’ям з дітьми, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, державної соціальної допомоги особам з інвалідністю, особам, які не мають права на пенсію та іншим незахищеним верствам населення.