GOV.UA
Державні сайти України
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

28 квітня - Всесвітній день охорони праці в Україні !

       Передбачати, готуватися та реагувати на кризу – інвестуймо зараз у стійкі системи безпеки і здоров’я на роботі: девіз Дня охорони праці 2021 року

       Через пандемію COVID-19 уряди країн, роботодавці, працівники та населення в цілому стикнулися з безпрецедентними викликами, пов’язаними з вірусом SARS-CoV-2, та численними наслідками, які він спричинив у сфері праці. Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі буде присвячений стратегіям зміцнення національних систем безпеки та здоров’я на роботі (БЗР), спрямованим на посилення життєстійкості та протидії нинішнім і майбутнім кризам з урахуванням винесених уроків і набутого досвіду в сфері праці.

       З того часу, як на початку 2020 року пандемія COVID-19 перетворилася на кризу світового масштабу, вона спричинила глибокий вплив на всі сфери життя. Пандемія торкнулася майже кожного аспекту світу праці – від ризику передачі вірусу на робочих місцях до ризиків щодо безпеки та здоров’я на роботі (БЗР), що виникли внаслідок ужиття заходів з ослаблення поширення вірусу. Зміщення в бік нових форм організації праці, зокрема масштабний перехід на дистанційну роботу, наприклад, створило багато можливостей для працівників, але викликало потенційні ризики щодо БЗР, зокрема психосоціальні ризики та ризики насильства.

       У 2021 році Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі, присвячений залученню потенціалу елементів системи БЗР, визначених у Конвенції 2006 року про основи, що сприяють безпеці та здоров’ю на роботі (№ 187) . У доповіді до Всесвітнього дня висвітлено питання про те, як нинішня криза демонструє важливість зміцнення систем БЗР, включно зі службами безпеки та охрони здоров՚я на роботі, як на національному рівні, так і на рівні підприємств.

       У нашому місті рішенням виконкому Слов’янської міської ради  від 21.04.2021  №459 затверджені Заходи по проведенню Тижня охорони праці, присвячених Всесвітньому дню охорони праці. Запрошуємо підприємства, установи та організації міста прийняти участь у цих заходах.

       В Управлінні соціального захисту населення Слов’янської міської ради проведено круглий стіл з додержанням протиепедемічних заходів, присвячений Всесвітньому дню охорони   праці, в якому прийняли участь головні державні інспектори управління нагляду промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Східного та Західного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці.