GOV.UA
Державні сайти України
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Незадекларована праця − погано для всіх

      Погоджуєтеся працювати без трудового договору? Не розраховуйте на гідні умови праці та виконання усних домовленостей. Вас можуть необґрунтовано оштрафувати, звільнити без повідомлення, не заплатити лікарняні чи компенсацію в разі нещасного випадку. Відсутність соціальних гарантій: оплачувана відпустка, можливість навчатися, нормований робочий день, немає офіційного трудового стажу, майже неможливо захистити себе, у разі виникнення конфлікту, відмови в оплаті праці та незаконного звільнення.

      Ви власник бізнесу чи здійснюєте діяльність без державної реєстрації і наймаєте працівників без трудового договору? Будьте готові витрачати час і ресурси на навчання – досвідчені спеціалісти до вас не підуть або швидко знайдуть краще місце. Вам буде складніше отримати банківські кредити, інвестиції. А в разі перевірки інспекції праці на вас можуть накласти відчутний штраф за порушення трудового законодавства.

       Зрештою, через несплату податків й єдиного соціального внеску держава змушена підвищувати податки для бізнесу, щоб виплачувати пенсії, лікарняні, утримувати школи, лікарні, ремонтувати дороги тощо.

       Роботодавці, декларуйте працівників, щоб спокійно вести бізнес і не турбуватися про штрафи, які можуть суттєво вдарити по бюджету вашого бізнесу!!!