GOV.UA
Державні сайти України
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Робота інспекторів праці органів місцевого самоврядування в нових умовах. 

            Верховна Рада України 04.03.2021 року ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання надмірному тиску на суб’єктів господарювання», який набув чинності 27.04.2021 року. Цим законом внесена низка змін до законодавчих актів, згідно з якими органи місцевого самоврядування позбавляються повноважень щодо здійснення перевірок з праці суб’єктів господарювання не комунальної форми власності.

Відтепер, відповідно до частини другої ст. 259 КЗпП та частини другої статті 17 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні», органи місцевого самоврядування можуть:

-проводити перевірки, які не належать до заходів державного нагляду (контролю), лише на підприємствах, в установах і організаціях, що перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад;

-виступати з ініціативою щодо здійснення заходів державного нагляду (контрою) на підприємствах, в установах та організаціях, що не перебувають у комунальній власності, а також стосовно фізичних осіб – підприємців, які  використовують працю найманих працівників, шляхом подання відповідного звернення;

Водночас, органи місцевого самоврядування позбавляються функцій накладення штрафних санкцій при здійсненні контролю за дотриманням законодавства про працю та права складати протоколи про адміністративне  правопорушення за частинами 1-4 статті 41 КУАП (п. 2 ч. 1 ст. 255 КУАП ).