GOV.UA
Державні сайти України
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Повідомна реєстрація колективних договорів

     Управління соціального захисту населення Слов’янської міської військово-цивільної адміністрації звертається до керівників та профспілкових комітетів або уповноважених представників трудових  колективів – у разі відсутності на підприємстві профспілок підприємств, установ, організацій міста усіх форм власності з рекомендаціями  щодо укладення  колективних договорів або перегляд положень раніше укладених колективних договорів на відповідність нормам чинного законодавства.

     Правові засади розробки, укладення та виконання колективних договорів  визначає Закон України «Про колективні договори і угоди» від 01.07.1993 № 3356-XII та Кодекс законів про працю України (далі-КЗпП України).

Про не допустимість порушень прав працівників закладів охорони здоров’я.

( для  поширення інформації на веб сайтах, та сторінках в соціальних мережах органів місцевого самоврядування) 

      У зв’язку з набуттям чинності постанови Кабінету Міністрів України від 12.01.2022 №2 «Деякі питання оплати праці медичних працівників закладів охорони здоров’я» (далі – Постанова), яка передбачає підвищення базового рівня заробітної плати для лікарів та медичних сестер, Державна служба України з питань праці повідомляє.

      Відповідно до Постанови розмір нарахованої заробітної плати медичним працівникам закладів охорони здоров’я державної або комунальної форми власності за повністю виконану місячну (годинну) норму праці встановлений у межах фонду оплати праці на 2022 рік на рівні не менше:

Проводяться превентивні заходи .

       На території Слов’янської міської територіальної  громади спеціалісти Управління соціального захисту населення  Слов’янської міської військово-цивільної адміністрації Краматорського району проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу з працівниками і роботодавцями. Зацікавленим особам надають  довідково-інформаційні матеріали, консультації з питань трудового законодавства.

         Черговий раз  наголошувалось на необхідності офіційно укладати трудовий договір з роботодавцями, оскільки лише задекларована праця дозволить працівнику у повному обсязі захистити трудові права і отримати соціальні гарантії у разі конфлікту з роботодавцем. Працівник, що працює неофіційно, позбавлений гідних соціальних гарантій: оплачуваної відпустки, страхових виплат у разі хвороби, безробіття, нещасного випадку тощо.

Інформація про надання послуг
з навчання та перевірки знань з охорони праці.

            Управління соціального захисту населення інформує про можливість навчання та перевірку знань законодавчих актів з охорони праці інженерно-технічних працівників та посадових осіб в Донецькій філії Державного підприємства «Інститут підготовки кадрів промисловості»  (код згідно з ЄДРПОУ 35253243).

            Навчання та іспити можуть проводитись за дистанційною або очною (на території учбового закладу) формами.

Підприємство знаходиться за адресою: м.Краматорськ, вул.Олекси Тихого,76, тел. 050 930 84 37, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Звільнення у зв’язку зі скороченням штату. Алгоритм дій.

Підприємства, установи, організації (далі — підприємство) у процесі свого функціонування, будучи чутливими до вимог ринку, зазнають змін, а відтак у роботодавців виникає потреба провести реорганізацію (реструктуризацію) виробництва і праці, скоротити чисельність або штат працівників.

Згідно з частиною 3 статті 64 Господарського кодексу України підприємство, установа, організація (далі — підприємство), тобто роботодавець, має право самостійно визначати організаційну структуру, а також встановлювати чисельність працівників і штатний розпис.

Скористатися таким правом роботодавець може будь-коли, оскільки нормами законодавства не встановлено щодо цього жодних часових обмежень. Водночас,  варто пам’ятати, що процедура скорочення чисельності або штату є однією з найскладніших у кадровій практиці насамперед через вимогу суворого дотримання численних вимог законодавства.

Якщо роботодавець вирішив ліквідувати певний структурний підрозділ підприємства чи його реорганізувати, він повинен скласти техніко-економічне обґрунтування причин проведення таких змін, оскільки при цьому завжди відбувається вивільнення працівників. Таке вивільнення провадиться у кілька етапів: