GOV.UA
Державні сайти України
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Робота інспекторів праці органів місцевого самоврядування в нових умовах. 

            Верховна Рада України 04.03.2021 року ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання надмірному тиску на суб’єктів господарювання», який набув чинності 27.04.2021 року. Цим законом внесена низка змін до законодавчих актів, згідно з якими органи місцевого самоврядування позбавляються повноважень щодо здійснення перевірок з праці суб’єктів господарювання не комунальної форми власності.

Інспектори праці Управління соціального захисту населення Слов’янської міської ради взяли участь у нараді під головуванням заступника міського голови Підлісного Юрія Івановича, яка була присвячена зверненню колишніх працівників ТОВ «Сінергія БТ» до керівництва міста.

Присутні скаржилися на затримку  виплати єдиного  внеску, що в свою чергу позбавляє права на зарахування страхового стажу. Для колишніх працівників ТОВ «Сінергія БТ» ця тема дуже боляча, бо майже всі вони передпенсійного віку.

Інспектори праці акцентують увагу, щодо збільшення мінімальної заробітної плати у 2021 році.

Мінімальна заробітна плата — це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може встановлюватися оплата за виконану працівником місячну норму робіт (Кодекс законів про працю України, Закон України "Про оплату праці"). Згідно з п. 5 ст. 38 Бюджетного кодексу України розмір мінімальної заробітної плати визначається в Законі про Державний бюджет на відповідний рік.

Відповідно до пп. 4 п. 2 ст. 41 Бюджетного кодексу до вступу в силу Закону про Державний бюджет України на поточний бюджетний період мінімальна заробітна плата застосовується в розмірах і на умовах, що діяли в грудні попереднього бюджетного періоду.

 

Запровадження жорстких карантинних обмежень у поточному році суттєво обмежило можливість безпосереднього спілкування інспекторів праці та громадян і суб’єктів господарювання. В той же час це призвело до зростання попиту на поради та консультації інспекторів праці.

Така ситуація стала передумовою і поштовхом для розміщення роз’яснювальної інформації на офіційному веб-сайті Управління соціального захисту населення, що надає можливість наближення консультаційних послуг до їх споживачів, недопущення порушення прав працівників та виникнення ситуацій, коли роботодавець наражається на ризики штрафних санкцій.

Нагадуємо, що поставити свої запитання та отримати відповіді на них можливо засобами телефонного зв’язку та на електронну пошту інформація про які розміщена на офіційному веб-сайті Управління соціального захисту населення.

Отже, відповідаємо на чергове запитання про права роботодавця при звільненні працівника.